І. Загальні положення
1.1. Підготовче відділення для іноземних громадян Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (далі–ПВІГ) створено згідно рішення Вченої ради Університету (протокол № 8 від 26 лютого 2004 р.).
1.2. ПВІГ функціонує з метою підготовки іноземних громадян до вступу до НПУ імені М.П. Драгоманова (далі - Університет) та інших вищих навчальних закладів України, а також вивчення мов на спеціальних курсах або за індивідуальними планами.
1.3. ПВІГ у своїй роботі керується Законами України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», наказами Міністерства освіти і науки України «Про деякі питання організації набору на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» від 01.11.2013 р.№ 1541, «Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України», Положенням про відділ по роботі з іноземними студентами НПУ імені М.П. Драгоманова, Положенням про Факультет інформатики та іншими нормативними документами, а також цим Положенням.
1.4. ПВІГ діє в структурі Факультету інформатики. Безпосереднє керівництво ПВІГ здійснює Завідувач відділенням, який призначається наказом ректора за поданням декана Факультету. Зміни в структурі ПВІГ затверджуються наказом ректора за рішенням Вченої ради Університету.
1.5. ПВІГ проводить набір на навчання з врахуванням ліцензії у сфері надання освітніх послуг з підготовки іноземців та осіб без громадянства за акредитованими напрямами (спеціальностями).
1.6. Зарахування до складу слухачів ПВІГ здійснюється наказом ректора Університету. Договір із замовником щодо навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб укладається після видання наказу про зарахування. Оплата навчання здійснюється згідно з договором, укладеним сторонами.
1.7. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця і які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України. Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України. Інші іноземні громадяни та особи без громадянства можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних (юридичних) осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між вищими навчальними закладами про міжнародну академічну мобільність. Усі особи, які здобувають вищу освіту у вищих навчальних закладах, мають рівні права та обов’язки.
ІІ. Основні завдання ПВІГ
2.1. Проведення рекламно-інформаційної, організаційної роботи для залучення іноземних громадян до навчання в Україні.
2.2. Підготовка договорів про навчання іноземних громадян в НПВІГ.
2.3. Підготовка проектів наказів про зарахування слухачів на ПІВГ .
2.4. Співпраця з відділом по роботі з іноземними студентами з питань візово-реєстраційної роботи.
2.5. Організація проживання слухачів у гуртожитках Університету.
2.6. Організація та методичне забезпечення навчального процесу для слухачів ПВІГ. Підбір професорсько-викладацького складу, підготовка проектів контрактів,спрямованих на залучення викладачів на роботу.
2.7. Підготовка, оформлення та видача свідоцтв випускникам ПВІГ за державним зразком.
2.8. Ведення статистичного обліку та звітності за результатами роботи ПВІГ.
2.9. Вирішення питань, пов’язаних з матеріально-технічним забезпеченням роботи ПВІГ.
2.10. Організація та проведення методичних і наукових семінарів, поза аудиторної роботи та дозвілля слухачів ПВІГ.
ІІІ. Організація навчального процесу в ПВІГ
3.1. Організацію навчального процесу забезпечує завідувач ПВІГ, який підпорядковується декану Факультету інформатики за загальною координацією проректора з міжнародних зв’язків.
3.2. Навчальний процес у ПВІГ забезпечує Кафедра інноваційних технологій викладання загальноосвітніх дисциплін та здійснюється за навчальними програмами з довузівської підготовки іноземних громадян, затвердженими в установленому порядку.
3.3. На базі ПВІГ ведеться підготовка за напрямами (спеціальностями) та предметами згідно розкладу занять, графіку навчального процесу, навчального плану, навчальних програм, що розроблені й затверджені в установленому порядку.
3.4. Навчальний час слухача розділяється на аудиторну та самостійну роботу. Заняття проводиться без перерви і становить 80 хвилин. Між заняттями обов’язково оголошується перерва тривалістю не менше 10 хвилин.
3.5. Групи ПВІГ для проведення занять формуються по мірі зарахування слухачів. Враховуючи рентабельність, група вважається відкритою, якщо в ній налічується не менше 4 осіб, та доповнюється не пізніше термінів, регламентованих законодавством України. В іншому випадку, для виконання навчального плану в повному обсязі, вартість навчання може збільшуватися.
3.6.Практичні заняття з вивчення мов для іноземних громадян проводяться у підгрупах не більше 10 осіб.
3.7. Навчання у ПВІГ здійснюється за денною формою(відповідно до п.9 наказу МОН України від 01.11.2013 р.№ 1541) з використанням інноваційних технологій.
- Майнові відносини та фінансування діяльності ПВІГ
4.1. Фінансування діяльності ПВІГ та його матеріально-технічне забезпечення здійснюється шляхом фінансування зі спеціального фонду держбюджету, за рахунок коштів отриманих від надання ПВІГ освітніх послуг (згідно постанови КМУ від 27.08.2010 р. № 796), добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, спонсорської допомоги, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
4.2. ПВІГ з метою забезпечення своєї діяльності користується приміщеннями, обладнанням, інвентарем та іншим майном Університету, переданим у користування Факультету інформатики відповідно до чинного законодавства України.
4.3. Оплата освітніх послуг, що надаються ПВІГ, здійснюється іноземними громадянами та особами без громадянства за рахунок власних коштів, окрім випадків навчання за міжнародними договорами України та державним програмами.
4.4. Вартість навчання на ПВІГ встановлюється відповідно до чинного законодавства та згідно затвердженого кошторису.
- Порядок внесення змін та доповнень до Положення
5.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться Вченою радою Університету відповідно до чинного законодавства України.
VІ. Реорганізація і ліквідація НПВІГ
6.1. Реорганізація або ліквідація НПВІГ здійснюється за рішенням Вченої ради Університету у порядку, передбаченому чинним законодавством України.